Adamová na šéfku TOP 09 kandidovat nebude. Chci založit rodinu, předseda musí obětovat vše, říká
Foto: www.ceskatelevize.cz

Adamová na šéfku TOP 09 kandidovat nebude. Chci založit rodinu, předseda musí obětovat vše, říká

10 novinky, 3

Praha - TOP 09 ztratila nejslibnější kandidátku na předsednický post po Miroslavu Kalouskovi. Markéta Pekarová Adamová, o které se nejčastěji spekulovalo jako o Kalouskově nástupnici, do boje o funkci šéfa strany nepůjde. "Bylo to těžké rozhodování, cítila jsem podporu kolegů i stávajícího vedení. Ale rozhodla jsem se, že se na listopadovém celorepublikovém sněmu budu ucházet jen o post první místopředsedkyně," potvrdila Aktuálně.cz

Třiatřicetiletá poslankyně, která jako jedna z mála straníků obhájila ve volbách poslanecký mandát, dá přednost rodině. "Nový předseda bude mít tak nelehkou úlohu, že práci pro stranu bude muset obětovat ne sto, ale tisíc procent svého času i úsilí. A já jsem vždy říkala, že chci vbrzku založit rodinu, a toho se nechci vzdát," vysvětluje.

Předvolební motto Adamové přitom bylo, že žena má právo skloubit kariéru i rodinu. "To si stále myslím. Toto je ale podle mého názoru výjimka a já jsem si to musela férově přiznat," dodává.

Už od sobotního volebního debaklu se ve straně začalo spekulovat o změně na předsednickém postu. O Adamové se mluvilo jako o nejpřijatelnější variantě. TOP 09 by tak mohla mimo jiné jako jediná parlamentní strana postavit do svého čela ženu.

Po čtvrtku nejspíš role favorita připadne europoslanci Jiřímu Pospíšilovi. Ten teprve v sobotu, ještě před vyhlášením konečných výsledků sněmovních voleb, podal do strany přihlášku. Oblas...

    Číst dál zpravy.aktualne.cz