Regionalninovinky.cz: Poslední novinky

Osm nových transportních ventilátorů pro záchrannou službu

Kraj zahájil výběrové řízení na pořízení transportních ventilátorů pro libereckou záchrannou službu.

20 hodin
XIII. ročník Plzeňských ohýnků se koná již tento víkend!

Projekt Plzeňské ohýnky je tradiční přehlídkou profesionálních ohňostrojů, která se každoročně koná v multifunkčním areálu plzeňského ŠKODALANDU na Borské přehradě.

20 hodin
Rusko: Video o pohybu „Buku" na Ukrajině je podvrh!

Video o pohybu údajného ruského „Buku“, který sestřelil malajsijský Boeing letu MH17 na území Ukrajiny - je animace, učiněna na základě jediné fotografie.

2 dny
National Interest: USA vyvíjejí reakci na hypersonické střely Ruska a Číny

V souvislosti s obavami ohledně vývoje nejnovějších ruských a čínských hypersonických zbraní se USA snaží vytvořit vlastní stíhací nadzvukové zbraně, uvedl The National Interest.

3 dny
Kraj plánuje zapojit se do třetí vlny kotlíkových dotací

V současné době se dokončuje první výzva programu Kotlíkové dotace v Libereckém kraji, ve které kraj podpořil celkem 1328 výměn zastaralých neekologických kotlů na pevná paliva za ekologické zdroje...

4 dny
Sekáček na led v parku? Na zabití stačí

Blížilo se páteční pravé poledne, sluníčko nesvítilo, byla spíše zima, než aby bylo veselo. A ještě k tomu operační středisko městské policie vyslalo hlídku strážníků, aby se šla juknout na křižova...

5 dní
V roce 2019 chce Bohumín investovat do ekologie i zklidnění dopravy

Bohumín už ví, jak bude příští rok hospodařit. Návrh první verze rozpočtu na rok 2019 projednali tento týden městští zastupitelé.

6 dní
Obce dostanou peníze od kraje na opravy místních komunikací

Nejen silnice II. a III. tříd v regionu, ale také místní komunikace v obcích jsou často ve velmi špatném stavu. Po dohodě se starosty proto Karlovarský kraj připravil nový dotační program na podpor...

6 dní
Areál Vitky Brněnec není kontaminovaný

V areálu bývalé Vitky Brněnec byly dokončeny práce, jejichž cílem bylo zjistit, zda a případně v jaké míře je kontaminována půda, podzemní vody či sousední řeka Svitava.

6 dní
Vyražte s dětmi na Strašidelný pohádkový les v neděli 23.září!

Blíží se podzim a doba, kdy ze svých brlohů vylézají ježibaby, loupežníci, čerti, za stromy se schovávají zakleté princezny a mezi komíny starých domů se vynořují duchové, strašidla a bílé paní.

6 dní
Československo bylo ve válečném stavu s Německem již od 17. září 1938

"V únoru tohoto roku proběhla v Mnichově už tradiční takzvaná Bezpečnostní konference, které se jako vždy zúčastnili přední politikové a experti z celého světa. Ale jen jeden z nich připomněl, že »...

6 dní
Úředníci najeli během léta na kole téměř 7,5 tisíce kilometru

Úředníci společnými silami objeli na kole Českou republiku více než třikrát dokola. Takovou vzdálenost totiž společnými silami najelo celkem 10 zaměstnanců Městského úřadu v Litoměřicích.

6 dní
Na Doupově cvičili hasiči, záchranáři i další složky IZS

Během čtvrtečního dne se koná ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště letošní největší cvičení složek Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje.

7 dní
Babiš: Dneska ten, kdo neudělá vysokou, tak ji udělá na soukromé

"První interpelace v tomto školním roce. Vážený pane premiére, rád bych se vás zeptal, zda je dle vlády v pořádku to, že ministerstvo ani vláda dlouhodobě neplní své povinnosti dané zákonem. Konkré...

7 dní
Na svého soka zaútočil kladivem

Krajští kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu pětatřicetiletého muže, který v bytě v obci na Rožnovsku kladivem napadl a vážně zranil čtyřiadvacetiletého muže.

7 dní
Investiční záměry Libereckého kraje pro národní investiční plán

Kraj vyčíslil hodnotu plánovaných projektů pro národní investiční plán. Celková částka přesahuje 43 miliard korun.

7 dní
Podnikatelské soutěže v kraji ovládla zdravá výživa a IT služby

Odbornou porotu v Ústí nad Labem nejvíce zaujala Zdeňka Šrédlová, která má e-shop se zdravou výživou a poradnu zdravého životního stylu.

7 dní
Novinář: Nevidím žádný Armagedon, nevidím žádné vážné přípravy k válce

Inspirován varováním západních vůdců o nadcházejícím Armagedonu v provincii Idlib v Sýrii šel si skutečnost v regionu prohlédnoutna vlastní oči novinář Robert Fisk z Independent.

9 dní