Regionalninovinky.cz: Poslední novinky

Snímek psů „zabitých před mistrovstvím světa" je falešný - z Pákistánu!

Foto s mrtvých psů, kteří byli údajně otráveni v Rusku v předvečer Světového poháru v roce 2018, bylo falešné, uvedl Stern s odkazem na Correctiv Research Center.

den
Ústecká Univerzita J. E. Purkyně začíná včelařit

Zavádění včelstev do městských aglomerací prožívá světový boom. Obrovsky je rozšířeno v zámoří, v současné době je ve velkém podporováno také po celé Evropě, např. v Paříži, Londýně, Vídni, Berlíně...

den
Kraj investuje do dětské léčebny miliony korun

Před několika lety se Liberecký kraj pustil do obnovy zašlé slávy dvou rozsáhlých komplexů Léčebny respiračních chorob ve Cvikově. Více než sto let provozu zdejšího zařízení se na stavu budov, kde ...

den
Městská policie se zúčastnila akce ZOO – hrátky v Melchiorově Huti

Městská policie se zúčastnila se sportovním stanovištěm akce ZOO – hrátky v Melchiorově Huti. Setkání sdružilo 17 zoologických zahrad včetně Plzně, která byla hlavním organizátorem.

den
Tunisan chtěl v Kolíně n.R. spáchat teroristický útok s bio-bombou

Spolkový kriminální úřad (BKA) potvrdil, že zadržený Tunisan Seif H. chtěl spáchat teroristický útok s "bio bombou" v Kolíně nad Rýnem.

den
Na nových záhonech na Floře rozkvete šest a půl tisíce letniček

Ukázkou soudobé a moderní prezentace letničkových směsí atraktivních letničko-cibulových záhonů jsou nově osázené veřejné prostory u pavilonů G a H ve Smetanových sadech.

2 dny
V Jungmannově ulici v Jičíně se o prázdninách sklouzneme

Rada města schválila záměr a spolupráci s firmou Profesmedia s.r.o., která město oslovila s možností provozu obří vodní skluzavky v jedné z jičínských ulic.

2 dny
V Otrokovicích uctili památku obětí heydrichiády

Slavnostní položení kytic, zapálení svíček a uctění památky Josefa Valčíka, Marie Hrdličkové a Františka Hložka se uskutečnilo v Otrokovicích v pondělí 18. června v dopoledních hodinách.

2 dny
SANEP: Podle Čechů by si o kouření měli rozhodnout majitelé restaurací!

I přesto, že se zákazem kouření panuje většinová spokojenost, kouření před restauracemi a hospodami většině Čechům vadí a převládá rovněž názor, že by si o zákazu kouření měli rozhodovat majitelé r...

3 dny
N-TV: Chudí lidé v Německu nemají šanci stát se lidmi!

V Německu mají děti z chudých rodin velmi malou šanci zlepšit svůj sociální status, zjistili odborníci Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

3 dny
Případ týrání manželky půjde k soudu

Vyšetřovatelka kriminální policie ukončila vyšetřování trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí, kterého se měl minimálně po dobu pěti měsíců dopouštět jednačtyřicetiletý muž ze Zlína...

3 dny
Poche sám říká, že patří mezi vítače nelegálů

Proč prezident Miloš Zeman říká, že je pro něj Poche „absolutně nepřijatelný“? Miroslav Poche si nemyslí, že by mezi ním a Zemanem panovaly hluboké názorové rozdíly.

3 dny
Focení pod sukní bude v Anglii a ve Walesu trestné

Upskirting se nazývá fotografování ženy pod sukní, aniž by o tom věděla. V Anglii a Walesu bude upskirting v budoucnosti trestán, jak potvrzuje Lucy Frazerová z britského ministerstva spravedlnosti.

3 dny
Den záchranářů Ústeckého kraje bavil, pomáhal a zachraňoval

Střelecký ostrov v Litoměřicích se stal dějištěm jubilejního X. ročníku Dne záchranářů Ústeckého kraje. A oslava těch, kteří zachraňují každý den nejen lidské životy, se vyvedla náramně.

3 dny
Jak je to vlastně s plánovanými stavbami v Benešově?

Vzhledem k tomu, že se mezi občany Benešova šíří nepodložené informace k očekávaným stavbám na území tohoto města, zveřejnil městský web informace, které má město na základě posledních jednání s do...

4 dny
Budoucí zdravotní sestry mohou studovat se stipendiem

Od září mohou studenti a studentky pomaturitních nelékařských zdravotnických oborů akreditovaných MŠMT opět požádat Kraj Vysočina o třicetitisícové studijní stipendium.

4 dny
Welt: Odmítnutí Itálie přijmout uprchlíky urychlí migrační reformy v EU

Na novou italskou vládu v Evropě hledí s podezřením a nedůvěrou, ale posledních dobou na její adresu zazněla nejen kritika, napsal německý deník Die Welt.

4 dny
To koukáte bolševici, jaké jsou v modré straně tupci

Volby do pražského magistrátu už nyní sklízejí ohlasy nad úrovní kampaní, ke které se propůjčily některé strany nebo hnutí. Jako první zaplavila Prahu Občanská demokratická strana se svými modrými ...

4 dny
Šéf vnitra Seehofer: Už nemůžu pracovat s Merkelovou!

Německý ministr vnitra a předseda bavorské křesťanské sociální unie (CSU) Horst Seehofer řekl, že už nemůže pracovat ve vládě s Angelou Merkelovou, napsal Die Welt.

5 dní
Festival minipivovarů na Pražském hradě byl zcela vyprodán

Včera skončil 7.ročník již legendárního Festivalu minipivovarů na Pražském hradě, který pořádá Českomoravský svaz minipivovarů.

5 dní