Prazskenovinky.cz: Poslední novinky

Dá ČNB na korunu?

Do dalšího zasedání bankovní rady ČNB zbývá něco málo přes dva týdny a kromě dnešních výrobních cen a podnikatelských nálad, které přijdou na řadu příští středu, se toho z tuzemské ekonomiky už ban...

39 minut
Důvěra německých finančních trhů v tamní ekonomiku klesá

Německý ZEW index dnes pravděpodobně vykáže pokles kvůli propadu akciových trhů z minulého týdne a slabému výsledku tamního průmyslu.

39 minut
Zvolili za senátora rektora MU v Brně Beka jen zaměstnanci univerzity?

"V Brně byla volební účast v druhém kole senátních voleb 12,7%. Z přibližně 96000 voličů, přišlo k volbám jen 12 000. Z toho 8800 hlasovalo pro Beka. Dá se říct, že to byli zaměstnanci MU + nějací ...

2 hodiny
Oblastní nemocnice Náchod projde další částečnou rekonstrukcí

Budovy A, D v dolním areálu a budova B v horním areálu Oblastní nemocnice Náchod, a. s., se dočkají další částečné rekonstrukce, která zajistí lepší využití stávajících prostor.

3 hodiny
Biologové z UP objevili na Borneu další novou rostlinu

Další novou rostlinu objevil v tropických deštných lesích ostrova Borneo tým biologů z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci a Výzkumného ústavu rostlinné výroby.

3 hodiny
Trump vyčetl USA hloupost kvůli důvěře Evropské unii!

Americký prezident Donald Trump uvedl, že žádný z amerických spojenců Washingtonu není vůči Spojeným státům tak nepřátelský jako Evropská unie. Uvedl to v rozhovoru s CBS.

3 hodiny
Publicista: Kvůli masové imigraci se Francie podobá zemím třetího světa!

Procházky ve francouzských městech stále více připomínají prohlídku nepřátelského prostředí, napsal v rozhovoru s Breizh Info autor knihy „Imigrace. Francouzská katastrofa" Marcus Graven.

3 hodiny
Více jak 200 tanečních párů soutěžilo v sobotu v Liberci

Konal se zde 49.ročník Podještědského poháru. Akci, která byla podpořena Sportovním fondem Magistrátu města Liberec, pořádal Taneční klub Koškovi ve spolupráci s Českým svazem tanečního sportu.

4 hodiny
Ústecký mobilní hospic má nový automobil

Mobilní hospic Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., při ústeckém onkologickém oddělení, disponuje druhým výjezdovým autem.

4 hodiny
NI: Je čas, aby Washington ukončil své dobrodružství a ze Sýrie odešel!

Washington chtěl, aby se Sýrie stala liberálním a demokratickým státem, ale vojenské cíle Trumpa se změnily v „čistou fantastiku", napsal Doug Bandow, redaktor The National Interestu.

6 hodin
Muž si ustlal v kolejišti, zachránili ho strážníci

Městská policie obdržela po druhé hodině odpolední oznámení o přítomnosti ležícího muže v kolejišti na trati nedaleko nádraží.

14 hodin
Většina politických trolů na Facebooku jsou Američané, ne Rusové!

V důsledku nejnovějšího „vyčištění" se ukázalo, že většina politických trolů na Facebooku jsou Američané, nikoli Rusové, napsal The Daily Telegraph s odvoláním na zástupce společnosti.

21 hodin
Kampaň „Pomozte naplnit misky v útulcích“ slaví 10 let

Jubilejní 10.ročník kampaně „Pomozte naplnit misky v útulcích“ oslavuje spolupráci společnosti Mars Czech a Nadace na ochranu zvířat a pokračuje v pomoci útulkům a jejich čtyřnohým svěřencům.

den
S mobilem v ruce bourají nejčastěji vysokoškoláci

Být neustále dostupný a online je fenomén dnešní doby. Na nebezpečí tohoto chování za volantem se dlouhodobě snaží upozornit kampaň České asociace pojišťoven #nepozornostzabíjí.

den
Studenti SPŠ Ostrov jedou dobýt Čínu

Plody intenzivní práce své i svých mentorů sklízí tvůrčí tým Matyáš Hlivák a Vladimír Veselý ze třídy E4 Střední průmyslové školy Ostrov, úspěšní finalisté 40.ročníku celostátní přehlídky S0Č v Olo...

den
Společnost Liberty chce koupit ostravské ocelárny Arcelor Mittal

Britská komoditní společnost Liberty, která je součástí globální skupiny GFG Alliance Sanjeeva Gupty, v pátek oznámila závaznou nabídku o nákupu čtyř evropských oceláren, ve kterých pracuje více ne...

den
Po roce se opět vracejí na scénu ZDRAVOhrátky

Po roce se opět vracejí na scénu ZDRAVOhrátky – projekt Pardubického kraje na podporu zvýšení zájmu žáků základních škol o studium zdravotnických a sociálních oborů.

den
Sunday Times: Hawking se na konci života bál vzniku „superlidí“!

Teoretický fyzik Stephen Hawking se obával vzniku „superlidí" se změněnou DNA, napsal The Sunday Times, citující poslední knihu vědce.

den
Welt: Juncker chce vyloučit Orbána z Evropské lidové strany!

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker uvedl, že maďarský předseda vlády Viktor Orbán nemá v Evropské lidové straně místo, napsal německý deník Die Welt.

den
Někdo ve Vídni asi chtěl srbské švestky

<> Traduje se, že roznětkou k Velké válce v roce 1914 byl atentát na rakouského arcivévodu a následníka trůnu Františka Ferdinanda d'Este v Sarajevu.

den