Ceskobudejovicky.denik.cz: Poslední novinky

OBRAZEM: Letošní zimě dali Budějovičtí vale

České Budějovice - Postní nebo smrtná neděle již po staletí souvisí s vynášením Morany. Spojený je tento pohanský svátek s koncem zimy a vítáním jara.

5 hodin
Děti malovaly vajíčka a pletly pomlázky

Hosín - Štěbetající děti se soustředěnými výrazy ve tvářích, maminky hledající inspiraci, k tomu ve vzduchu cítit vůně vosku z rozpuštěných svíček. Takové bylo sobotní odpoledne v Hosíně.

19 hodin
OBRAZEM: Po výstavišti se proháněli superhrdinové, rytíři a princezny

České Budějovice - Princezny tančící na parketě, slon a další děti v převleku za nějaké to zvíře hopsající ve skákacím hradě, do toho spousta spidermanů prohánějících se po budově.

2 dny
Chřipka ustupuje, nemocnice otevírá

Českobudějovicko - Stonajících pozvolna ubývá. Lidé opět budou moci navštěvovat příbuzné, kteří jsou hospitalizovaní. Příslib toho, že se chřipka v okrese dává na ústup, může být zrušení zákazu náv...

3 dny
Skiareály si zatím na jaro nehrají, od neděle navíc zlevňují skipasy

Lipensko - Špičkové podmínky čekají na všechny lyžaře ve Skiareálu Lipno, na Hochfichtu i na Sternsteinu.

3 dny
OBRAZEM: Nekupujte psy bez papírů, ale adoptujte, vyzývá dočaskářka

Roudné/ROZHOVOR/ - „Dočaskářka“ Dagmar Šímová se stará o psy bez domova a všechny má doma, v obýváku. Jejím domovem, a hlavně srdcem, jak sama říká, už jich prošlo přes 150. „Nemáme žádné venkovní ...

4 dny
Rybáři mohou lovit od dubna déle

Tábor - Novela vyhlášky prodlužuje a zjednodušuje denní dobu chytání ryb. Milovníci rybolovu novinku vítají.

4 dny
OBRAZEM: Regionální značku mají bio rajčata i hruškové pyré

Týn nad Vltavou - Vltavotýnsko má své nové chutě a zážitky, hlásají zástupci stejnojmenné regionální značky. Ta od včerejška pro další dva roky patří jedenácti novým výrobkům a zážitkům.

4 dny
Speciální várka Budvaru je oslavou nejlepšího chmele na světě

Pivní lahůdku uvařili v Budějovickém Budvaru loni 28. srpna z čerstvě sklizených chmelových hlávek Žateckého poloraného červeňáku. Limitovaná edice piva dozrávala ve sklepě 180 dní. Má stupňovitost...

4 dny
OBRAZEM: Vezme pastelky a jde dělat radost

Jindřichův Hradec - Už druhým rokem můžete narazit na „obrázky štěstí“, které maluje Amálie Buřilová z Jindřichova Hradce. Za jejich vznik prý může potřeba vyjádřit lásku a city k partnerovi.

4 dny
Diplomacie, hudba a výročí. Sezona na zámcích začíná

Jižní Čechy - Po zaslouženém odpočinku, náročném uklízení i zimních prohlídkách zahajují jihočeské památky oficiálně 30. března další sezonu.

4 dny
Starostové: přímou volbu nechceme

Jižní Čechy/ANKETA/ - Poslanci poslali do druhého čtení návrh změny ústavy, podle kterého by starosty mohli v budoucnu volit přímo občané.

4 dny
Za svobodu médií. Demonstranti přišli na náměstí

České Budějovice /VIDEO/ – Za svobodu slova a médií s heslem „Českou televizi nedáme!“ demonstrovali ve středu večer lidé na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II.

5 dní
Kanón vrtulníku vystřelil, vojákovi operovali ruku

Boletice – Zranění pravé ruky utrpěl ve středu po 10. h voják (40) při výcviku v boletickém vojenském újezdu.

5 dní
Vepřín v Letech je od středy bez zvířat

Lety - Ve středu 14. března před půl devátou ráno odvezl kamion poslední prasata z vepřína v Letech.

5 dní
Architekti poradili studentům, co je v praxi možné

České Budějovice - Plody spolupráce Nadačního fondu Jihočeské naděje a budějovické Střední průmyslové školy stavební začínají zrát. Projekt Studenti tvoří město, jehož partnery jsou Českobudějovick...

5 dní
Bechyňská brána letos nové návštěvníky nepřivítá

Tábor - Návštěvníci Tábora letos musejí při toulkách po městských památkách jednu položku vynechat. Z důvodu probíhající rekonstrukce zůstává i nadále uzavřena Bechyňská brána. Jen výjimečně v příp...

5 dní
Chystají demonstraci za svobodu slova

Tábor - Ve středu od 19 hodin se na táborském Žižkově náměstí sejdou lidé, aby svým shromážděním vyjádřili podporu médiím a svobodě slova jako takové.

5 dní
Za vítězný překlad se podívá do Bruselu

České Budějovice - Českobudějovické Gymnázium Jírovcova se talenty jenom hemží. Patří k nim také Anna Kovárnová.

5 dní
Konkurz pro ředitele středních škol: Obhaj, nebo odejdi

Českobudějovicko - Na mnoha středních školách končí ředitelům jejich šestileté funkční období. Někteří odcházejí, jiné, kteří by chtěli setrvat, čeká konkurz. V něm musí obhájit svou funkci. Rada J...

6 dní