Ceskobudejovicky.denik.cz: Poslední novinky

Druhé kolo voleb: v Týně už vydali nové průkazy

Českobudějovicko – Sotva skončilo první kolo prezidentských voleb, začaly přípravy na kolo druhé. V Týně nad Vltavou už například vydali podle vedoucí odboru vnitřních věcí Jany Havlíkové nové voli...

den
Studenti budou volit prezidenta podruhé. V prvním kole zvolili Drahoše

Jižní Čechy - V úterý a ve středu mohou studenti od patnácti let hodit svůj hlas do volební urny. Začíná totiž druhé kolo prezidentských studentských voleb nanečisto.

den
OBRAZEM: Pomoci by měl každý, říká Gentleman silnic

České Budějovice – „Maminka je zdravotní sestra, říkala, že je na mě hrdá,“ podotkl skromně Jan Jirka, 131. Gentleman silnic.

den
Internet je alfa. Budějovice byly do teď neviditelné, říká ředitel hotelu

Ředitel hotelu Zvon a zároveň člen komise cestovního ruchu města Petr Šalda vysvětlil důležitost prezentování se na internetu pro hoteliéry. „Nás ubytovatele živí internet již deset let. Posledních...

2 dny
Vlčák pobíhal kolem firem

České Budějovice - Starší německý ovčák bez obojku se v pondělí kolem 6.30 h pohyboval na Okružní ulici u firem Kern či Jeep, kudy do dalších firem mířilo hodně řidičů. Hrozilo nebezpečí, že se dos...

2 dny
"Až se zpřísní kontroly, bude efekt lepšího parkování více patrný"

Koncem minulého roku se ale kolem náročného projektu vedlo mnoho diskusí a ne všichni zúčastnění jsou dosud spokojení. Proto jsme si na téma parkovacích zón povídali těsně před koncem roku 2017 s č...

2 dny
OBRAZEM: Mediální ples zahájil plesovou sezonu

České Budějovice - V DK Metropol v Českých Budějovicích se v sobotu od 20 h konal XI. Velký mediální ples. K tanci i poslechu zahrál mj. World Roxette Tribute Band, Rozhlasový swingový orchestr a B...

2 dny
Silniční kauza čeká na zkoušky nových asfaltů

Týn nad Vltavou – Dlouhé týdny sledovali řidiči se znepokojením, jak se prodlužují opravy některých silnic v Týně nad Vltavou a v okolí.

4 dny
Na víkend se přece jen ochladí

Jižní Čechy – Kolem tlakové výše nad severovýchodní Evropou bude do Jihočeského kraje proudit chladnější vzduch od východu.

4 dny
Nechybí plenta? Úředníci vyrazili na kontrolu

České Budějovice – V době, kdy jsou otevřeny volební místnosti, musí být nepřetržitě na příjmu Alena Karvánková z odboru legislativy a vnitřních věcí krajského úřadu.

5 dní
České vodní nádrže prozrazují, jak hospodaříme i jak se mění klima

Jižní Čechy - V České republice byla v minulém století vybudována na říční síti více než stovka víceúčelových přehradních nádrží. Za dobu své existence prošly nádrže celou řadou změn, ze kterých lz...

5 dní
Jak jsme žili v Československu

Jižní Čechy - V letošním roce si připomínáme stoleté výročí od vzniku Československé republiky. K významným oslavám v takzvaném osmičkovém roce se připojuje i váš Deník, a to unikátním projektem Ja...

5 dní
OBRAZEM: Nedávno opravenou barokní kapli poničil vandal

Mladá Vožice - Barokní kaple z poloviny 17. století je dominantou Mladé Vožice. Nedávno provedenou opravu v ceně několika milionů korun sprejem znehodnotil neznámý vandal.

6 dní
Obce se brání proti prodloužení průzkumů

Jindřichohradecko – V lokalitách vytipovaných pro průzkum kvůli možnému vybudování úložiště jaderného odpadu stále čekají na konečný verdikt ministerstva.

6 dní
Vlastimil Kročil vyzývá s ostatními biskupy k volbám

České Budějovice - „Prezidentské volby ovlivní další směřování naší země,“ říkají čeští a moravští biskupové.

7 dní
Zájemci o studium uvidí rypoše

České Budějovice - Den otevřených dveří. Pro jihočeské maturanty je tento den zásadním. Dozví se tam totiž vše, co je k volbě školy zajímá.

7 dní
Jihočeský talent hledá nominace

České Budějovice - Dům dětí a mládeže v Českých Budějovicích vyhlásil již 18. ročník ankety Talent Jihočeského kraje 2017.

7 dní
Čtenáři Deníku zvolili nejhezčí vánoční strom na Českobudějovicku

Břehov – Ze třinácti vánočních stromků na Českobudějovicku mají nejhezčí v Břehově. Rozhodli o tom čtenáři Českobudějovického deníku, kteří mohli v anketě hlasovat online pro svého favorita.

8 dní
OBRAZEM: Novoroční setkání podnikatelů s představiteli měst a kraje

Český Krumlov - Tradiční setkání jihočeských podnikatelů se starosty měst a krajskými zastupiteli pořádala první lednový týden Jihočeská hospodářská komora (JHK) v Egon Schiele Art Centru.

8 dní
Tři králové vyrazili o víkendu do ulic

Českobudějovicko - Tři králové se na mnoha místech regionu vydali o víkendu do ulic sbírat příspěvky na dobročinné účely.

9 dní