Zlín zlomil Plzeň v sedmi minutách. Potřebovali bychom víc slavnostních utkání, smál se Hamrlík

Zlín zlomil Plzeň v sedmi minutách. Potřebovali bychom víc slavnostních utkání, smál se Hamrlík
Foto: sport.aktualne.cz

Zlín - Lídr extraligové tabulky z Plzně padl ve Zlíně. O výsledku utkání rozhodla branková smršť ze strany domácích v úvodních sedmi minutách zápasu, která z branky vyhnala Miroslava Svobodu.

Do branky se za stavu 0:3 postavil Alexandr Hylák. "Naštěstí nám tam spadly tři branky v úvodu a zbytek zápasu jsme si už nějak pohlídali," ulevilo se útočníkovi Ondřeji Veselému.

Znovu se skóre měnilo až chvíli před koncem. Nejdříve na 4:0 pro domácí zvýšil Roberts Bukarts, v závěru v přesilovce pět na tři korigoval skóre Ondřej Kratěna. "Bylo důležité, že jsme drželi dlouho náskok 3:0. Plzeň má šikovné útočníky, dokáží dát za malou chvíli klidně i ty tři branky," komentoval Veselý, který už v první minutě zápasu otevřel šikovnou tečí skóre.

"Začátek rozhodl. Zlín měl výborný nástup, my jsme byli asi ještě v autobuse," krčil rameny plzeňský asistent trenéra Jiří Hanzlík. "Je to otázka spíš na hráče, co se stalo. My jsme je na nástup domácích upozorňovali celý den," dodal.

Domácí odehráli druhou a třetí třetinu trpělivě a takticky. "Chtěli jsme se ponaučit z předchozích zápasů. I když jsme vedli třeba náskokem tří branek, tak jsme to na konci nechtěně zdramatizovali. To jsme nechtěli připustit," řekl Ondřej Veselý.

Zlíňané, kteří odehráli utkání ve speciální edici retro dresů, tak mohli oslavit výročí 50 let v české nejvyšší soutěži. Utkání mělo slavnostní úvod. Toho se účastnili také č...

Číst dál sport.aktualne.cz