Vyhraje Zeman. Ne, jeho soupeř. Sázkovky otočily kurzy, protože velká část lidí věří Drahošovi

Praha - Sčítací komisaři neměli ještě sečtenou ani polovinu volebních okrsků a sázkové kanceláře už vypsaly kurzy na to, kdo z dvojice Jiří Drahoš a Miloš Zeman uspěje v druhém kole prezidentských voleb. Zpočátku favorizovaly dosavadní hlavu státu, ale během pár desítek minut se hlavním kandidátem na nového prezidenta stal Jiří Drahoš.

Zatímco poslední dny před prvním kolem volby byl u sázkových kanceláří kurz okolo 1,55 až 1,60 ku 1 na Zemana a na Drahoše zhruba 2,7 ku 1, během sobotního večera se zcela otočily. A pak se ještě několikrát změnily.

Tipsport sázky na druhé kolo vypsal již kolem 15. hodiny, když bylo zřejmé, že do něj půjde s obhajujícím prezidentem akademik Jiří Drahoš. Tipsport přitom ještě v tu chvíli jako vítěze druhého kola tipoval Miloše Zemana, kterému tak dal nižší kurz 1,75 ku 1, zatímco na Drahoše vypsal kurz 2 ku 1.

Všechny sázky na Drahoše

Jenž po pár desítkách minut musel kurz zcela převrátit. "Klienti nás vzali doslova útokem a skoro všichni sázeli na pana Drahoše. Tak jsme kvůli tomu museli otočit kurz," říká bookmaker Tipsportu Pavol Boško, který má stanovování kurzů u politických sázek na starosti. Během necelých tří hodin podle něj nabrali na sázkách přes milion korun a drtivou většinu z nich právě na Drahoše.

Nejdříve prý kurz přibližně vyrovnali. "Jenže potom přišla informace, že všichni ostatní kandidáti podporují pana Drahoše," říká Boško,...

Číst dál zpravy.aktualne.cz