Tragédie na závodech v Praze. Po zásahu koulí zemřel atletický rozhodčí

Tragédie na závodech v Praze. Po zásahu koulí zemřel atletický rozhodčí
Foto: sport.aktualne.cz

Praha - K tragické nehodě došlo v sobotu odpoledne na atletických závodech v nafukovací hale na pražském Strahově. Při závodech krajského přeboru zde byl smrtelně zraněn jeden z rozhodčích, jehož při soutěži vrhačů zasáhla letící koule.

"Byla to nešťastná náhoda," řekl Aktuálně.cz ředitel závodu Martin Svoboda. "Ten pokus byl zcela standardní. Házel jeden z mladších závodníků, který se trefil svým pokusem ke kraji výseče, kde pan rozhodčí stál. Ten se ještě snažil na poslední chvíli uhnout, ale bohužel už to nestihl."

Zkušeného arbitra trefila šestikilová koule do hrudníku a ihned po zásahu se sesunul k zemi. Během několika vteřin se k němu seběhli závodníci a také lékařka a brzy zahájili resuscitaci.

"Viděli jsme, že nedýchá a netluče mu srdce, takže jsme ho hned začali resuscitovat," uvedla jedna ze závodnic, která při oživovacích pokusech také pomáhala. "Pak někdo donesl defibrilátor a zkoušeli jsme to i s ním."

V pokusu o záchranu staršího muže pak pokračovali až do chvíle, než dorazili na místo záchranáři a převzali snahu o obnovení mužových základních životních funkcí. Po zhruba padesáti minutách ale museli konstatovat smrt.

Na místo brzy přijela i policie, která ještě bude vyšetřovat, zdali nedošlo k nějakému pochybení ze strany organizátorů. "My si nemyslíme, že došlo k nějaké chybě, nebo že bychom udělali něco špatně," uvedl Svoboda. "Občas se stanou úrazy, když náč...

Číst dál sport.aktualne.cz