Topolánek v Brně potěšil euroskeptiky. Sázel největší "hejty" na EU, pochvaloval si Klaus mladší

Brno - Byla to jedna z těch debat, ve kterých směrem k Evropské unii a českému členství v ní nepadlo příliš mnoho dobrého. Oficiálně se jmenovala "Je Evropská unie reformovatelná?" a konala se ve středu v Brně.

Nejzajímavějším účastníkem ovšem byl muž, který je výslovným zastáncem českého členství v EU: někdejší předseda vlády a prezidentský kandidát Mirek Topolánek. Vystoupil s projevem, ve kterém varoval před aktuálním směřováním EU, která je podle něj ohrožená migrací, terorismem, zadlužeností a ekonomickou nesvobodou.

"Cesta, kterou se dnes ubírá EU, ať už vědomě, či nedobrovolně, je dálnicí do pekel. Nepotřebujeme novou Evropu. Braňme tu starou," uvedl na konferenci Topolánek, jehož projev Aktuálně.cz poskytla mluvčí Dana Makrlíková. Podle bývalého předsedy ODS jsou nevyhnutelné změny smluv určujících budoucí evropskou spolupráci.

Kritikou Topolánek nešetřil ani vůči takzvanému politickému islámu. "Tak jako nacismus a bolševismus otrávily duše a srdce Němců a Rusů, tak politický islám otravuje duše a srdce mírumilovných muslimů. Politický islám musí stát mimo zákon. Je to čisté zlo. A se zlem nesmíme smlouvat, musíme s ním bojovat a porazit ho," prohlásil Topolánek.

Termín politický islám je poměrně novodobý a neustálený. Nejčastěji se jím chápe soubor aktivit a myšlenek směřující k přeměně společnosti podle vzorů z islámského světa.

Za svá slova se Topolánek dočkal uzn...

Číst dál zpravy.aktualne.cz