Synek bojuje sám. Knapková mě v tom nechala, směje se před sedmnáctým finále v řadě

Synek bojuje sám. Knapková mě v tom nechala, směje se před sedmnáctým finále v řadě
Foto: sport.aktualne.cz

Plovdiv (od našeho zpravodaje) - Česko má na mistrovství světa ve veslování už jen jednu naději na medaili. Tou zůstává matador Ondřej Synek, který do finále pronikl už sedmnáctý rok v řadě.

Tentokrát nebude o medaile bojovat ani Mirka Topinková Knapková, která s párovou čtyřkou pojede v sobotu jen finále C. "Mirka mě v tom nechala," smál se Synek.

Po semifinálovém klání si vydechl, neoblíbený závod má za sebou. "Potvrdilo se, že horší závod není. Jelo se mi hůř než včera," přiznal. "Byl jsem trochu zatuhlý, ale nějak se to rozjelo, a pak to bylo dobrý," ulevilo se mu.

V první polovině závodu stíhal německého soupeře Olivera Zeidlera, který nasadil ostré tempo. "Bylo vidět, že jel naplno, chtěl vyhrát za každou cenu. Už před kilometrem tam dával nástupy, snažil jsem se na to reagovat, ale jel jsem si své," komentoval Synek průběh semifinále.

Do popředí se dostal až ve druhé polovině trati. "Pak jsem si řekl, že počkám až na tu poslední pětistovku. Posledních tři sta metrů jsem věděl, že je rozhodnuto. Už jsme byli oddělení, nebylo se kam hnát," popsal

Právě Němec Zeidler bude společně s norem Kjetilem Borchem pravděpodobně největším konkurentem v boji o titul šampiona.

Oba soupeře už Synek porazil, Borche ve čtvrtek a Zeidlera v pátek. Přetahování o vítězství se Zeidlerem v semifinále bral český skifař jako demonstraci síly. "Soupeř pak ví, že na to nemá," smál se. "Bylo na ...

Číst dál sport.aktualne.cz