Soukup na Barrandově stranil Zemanovi. Rada povede s televizí správní řízení kvůli pořadu s Ovčáčkem

Praha - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) zahájila řízení o přestupku s televizí Barrandov za politicko-publicistický pořad Aréna Jaromíra Soukupa, který televize odvysílala 5. prosince. Hostem pořadu byl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Anotace pořadu slibuje "ostré výměny názorů mezi hostem a publikem," což se podle rady v tomto případě nedělo. "Moderátor dostatečným způsobem neplnil roli kvalifikovaného oponenta," píše rada v tiskové zprávě.

Pořad podle rady zvýhodnil stávajícího prezidenta Zemana. "Vydání, vysílané v období před prezidentskými volbami, bylo koncipováno takovým způsobem, že výrazně zvýhodnilo jednoho z kandidujících, stávajícího prezidenta, Miloše Zemana," píše se dále v tiskové zprávě. Televize Barrandov se dopustila porušení povinnosti dbát na zásady objektivity a vyváženosti.

"Nyní proběhne dokazování, TV Barrandov bude mít lhůtu na vyjádření a v řádu měsíce až dvou se rozhodne," řekl ke správnímu řízení předseda RRTV Ivan Krejčí.

Rada řeší Barrandov opakovaně

RRTV se televizí Barrandov nezabývá ojediněle. V únoru zahájila správní řízení kvůli pořadům Duel Jaromíra Soukupa a Aréna Jaromíra Soukupa, které před druhým kolem prezidentských voleb podle rady zvýhodňovaly současného prezidenta.

V létě loňského roku jí vytkla, že v předvolebních debatách až příliš často na úkor ostatních vystupují politici z hnutí ANO. Barrandov byl v minulosti t...

Číst dál zpravy.aktualne.cz