Sněmovna překvapivě odložila jednání o Babišově vládě do úterý - videostream

Praha - Sněmovna dnes o důvěře menšinové vládě Andreje Babiše (ANO) překvapivě hlasovat nebude. Jednání odložila do úterý 16. ledna. Rozhodla o tom na návrh ODS, proti byla jen KSČM. Předchozí návrhy na odklad sněmovního jednání o Babišově vládě přitom dnes přijaty nebyly.

Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura svou žádost zdůvodnil tím, že hodinová přestávka v jednání dolní komory nestačila jejímu mandátovému a imunitnímu výboru na jeho mimořádné jednání ke kauze Čapí hnízdo, v níž figuruje Babiš.

Možnost pokračovat v jednání ještě tento týden odmítl Stanjura s tím, že ve čtvrtek by se Sněmovna ze zákona musela věnovat interpelacím a v pátek začíná volba prezidenta.

Kvůli informaci o tom, že se po dnešním jednání Sněmovny o vyslovení důvěry menšinové vládě premiéra Andreje Babiše (ANO) sejde mandátový a imunitní výbor, si KDU-ČSL vzala hodinovou přestávku v jednání dolní komory. Výbor se tak mohl sejít už nyní. Předseda Stanislav Grospič (KSČM) ho svolal v souladu s jednacím řádem na dnešní žádost osmi členů. Výbor se má zabývat přizváním dalších lidí na úterní schůzi výboru, na níž by měli Babiš a první místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek vypovídat v případu Čapí hnízdo.

Dnešní schůzi výboru iniciovali podle člena výboru Marka Výborného (KDU-ČSL) členové za hnutí ANO a SPD. "Chtějí zvát na úterní jednání další osoby. Odmítám překračovat mandát výboru stejně jako pokusy o sk...

Číst dál ceskenoviny.cz