Rosický vyrukuje na Plzeň. Je to pro nás jako play off, zní ze Sparty před šlágrem na Letné

Praha - Jen dvakrát začal v tomto ročníku fotbalové HET ligy záložník Tomáš Rosický v základní sestavě Sparty. I v minulém kole proti Dukle odehrál jen třicet minut. "Rosický se na Dukle zranil. Týden chyběl, začal trénovat v pondělí. Určitě ale nastoupí," prohlásil kouč Sparty Andrea Stramaccioni.

Do šlágru proti lídrovi tabulky z Plzně tedy mozek letenského týmu zasáhne. "Ale zatím nevím, jestli nastoupí v základu, nebo začne na střídačce," uvedl Stramaccioni.

Sparta potřebuje ve vypjatém zápase doma uspět. "Cokoli kromě výhry je pro nás ztráta," podotkl útočník David Lafata. Zápasy Sparty s Plzní patří v posledních sezonách k nejemotivnějším v soutěži, Lafata většinu vyhrocených střetů mezi oběma týmy pamatuje. A přestože v nedělním zápase půjde Letenským půjde Spartě spíš o čest, vnímá souboj jako velmi důležitý.

"Na prestiži se nic nemění, naše postavení v tabulce sice není optimální, ale zájem lidí je stejně enormní jako předtím. Derby je sice nejvíc, ale pak jsou zápasy s Plzní. Je to trošku zvláštní zápas, ta rivalita je spíše vytvořená novináři, navíc nemá žádné historické zázemí," přemítal sparťanský střelec.

Sparťané by si rádi připomněli jarní výhru 2:0, kterou řídili dva hráči současného kádru - Josef Šural a Vjačeslav Karavajev. "Na jaro můžeme navázat, do ničeho jsme Plzeň nepouštěli. Něco jiného je ale si tady něco říkat, a něco jiného to předvést na hřišti. ...

Číst dál sport.aktualne.cz