Povyk v Pchjongčchangu. Dvojníci Trumpa a Kima klábosili o válce, pořadatelé je museli vyvést

Povyk v Pchjongčchangu. Dvojníci Trumpa a Kima klábosili o válce, pořadatelé je museli vyvést
Foto: sport.aktualne.cz

Pchjongčchang - Zatímco se na ploše stadionu v Pchjongčchangu během zahajovacího ceremoniálu olympijských her promenádovali sportovci z různých koutů světa, na tribunách rozpoutali dva muži pořádný povyk. Imitátoři amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského vůdce Kim Čong-una se domluvili na společném setkání, vyfotili si selfie a vedli hlasitý sarkastický monolog o nukleární válce.

Oba muži na sobě měli klasické oblečení obou výrazných figur světové politiky. Trumpův dvojník byl v obleku, s tradiční dlouhou kravatou a červenou čepicí s nápisem "USA", jeho "severokorejský" protějšek měl na sobě pro změnu dlouhý kabát, který Kim Čong-un často nosí.

Kamerám, které snímaly nástup jednotlivých výprav na plochu, sice záběry dvojice unikly, pořadatelům ovšem nikoli. Oba dvojníky brzy zaregistrovali diváci poblíž a začali na dvojici hlasitě upozorňovat. Nejprve byli Korejci mírně zděšeni, následně už se však s oběma pány chtěli fotit. "Když jsme se tam objevili, byli jsme jako rockové hvězdy," okomentoval dění Kimův dvojník. Pořadatelé, kteří během celého zahajovacího ceremoniálu dbali na zvýraznění jednoty Korejského poloostrova, ovšem nechali oba muže vyvést ze stadionu.

Vyvedení dvojníků Donalda Trumpa a Kim Čong-una rozpoutalo na sociálních sítích vlnu pobavených reakcí. Drtivá většina uživatelů samozřejmě pochopila, že se jednalo o předem domluvenou akci, což větš...

Číst dál sport.aktualne.cz