Olympionik Maxwell inkasoval pět gólů a vzteky rozmlátil hůl. Tak ho znám, smál se Svačina

Třinec - Po první třetině to vypadalo, že zápas Mladé Boleslavi v Třinci bude pro amerického brankáře Brandona Maxwella velkým. Den před ním se dozvěděl o nominaci na olympiádu, chytil několik šancí Ocelářů. Ale pak se hra Bruslařům zcela rozpadla a obdrželi pět branek.

Takhle toho moc nevyhrajeme, zlobil se Maxwell

Na gól Urbana odpověděli Oceláři ve druhé části třemi zásahy. Vlach tečoval puk mezi betony amerického gólmana, sám Maxwell věnoval Třinci druhý gól po chybě při rozehrávce. "Pokud budeme hrát takhle, moc toho nevyhrajeme. Třinec je velmi dobrý tým, my jsme měli šance, ale nebyli jsme schopni je využít," smutnil brankář Mladé Boleslavi.

Jako první extraligový hráč se o nominaci na olympiádu v Koreji dozvěděl ve čtvrtek večer. "Jeden z trenérů mi zavolal a sdělil mi tuto informaci. Reagoval jsem s obrovskými emocemi, je to olympiáda, opravdu skvělý úspěch. Hned jsem volal rodičům, oni i spoluhráči mi gratulovali," řekl Maxwell, který přišel před třemi lety do Vítkovic.

Za reprezentaci USA chytal už na Německém poháru v listopadu, kde Američané prohráli všechna tři utkání. Jestli má Maxwell obavy o výsledek bez hráčů NHL? "Ne," odpověděl stroze a sebevědomě šestadvacetiletý gólman. "Po příchodu do Evropy jsem o olympiádě tolik nesnil, ale v letošní sezoně se situace změnila," pokračoval Maxwell.

Kýhos: Jestli nemají jiné gólmany, patří tam

Za nejlepší sezonu v česk...

Číst dál sport.aktualne.cz