Nemocná Plíšková věří, že na neděli by se mohla dát do pořádku

Praha - Karolína Plíšková měla jako jednička vést české tenistky do víkendového utkání 1. kola Fed Cupu proti Švýcarsku v pražské O2 areně, střevní viróza ji však vyřadila minimálně ze sobotních úvodních dvouher. Pátá hráčka světa nicméně věří, že do neděle by se mohla dát do pořádku.

"Necítím se úplně nejlíp. Absolvovala jsem tu zatím všechny tréninky v průběhu týdne, ale včera večer se mi udělalo nevolno. Ráno jsem se probudila s nějakou střevní virózou. Zítra bohužel nemůžu nastoupit," řekla na tiskové konference Plíšková.

"Moc mě to mrzí, hrozně jsem se na fanoušky v Praze těšila. Neděli zatím necháváme otevřenou, zkusím se dát do pořádku," doplnila pětadvacetiletá hráčka na sociální síti.

Kapitán Petr Pála musel na poslední chvíli měnit nominaci na sobotní dvouhry a vedle Petry Kvitové místo Plíškové nastoupí Barbora Strýcová.

"Karolína mi dneska ráno volala s doktory, že jí není dobře. Tak jsem za nimi jel na hotel a tam se rozhodlo, že jí nedoporučují zítřejší utkání. Člověk pak jen musel rozhodnout, koho tam místo ní na poslední chvíli dát. Přijel jsem do haly půl hodiny předtím, než se odevzdávala nominace," uvedl Pála.

"Myslím, že je výhoda mít tak obrovský a široký kádr. Jsou tu holky, které ji určitě mohou nahradit. Věřím, že ať budeme hrát s kýmkoliv, máme velkou šanci uspět," doplnil český kapitán.

Strýcová se o nominaci na sobotu dozvěděla dnes dopoledne. "Po ...

Číst dál ceskenoviny.cz