Němeček: O svém konci vím z televize, ministr se mnou komunikoval nulově. Jeho důvody jsou čisté lži

Jak jste se o svém odvolání dozvěděl?

Kolegové mi volali, že si mám zapnout televizi. Pak jsem si našel stránky ministerstva zdravotnictví, kde to bylo také, ale mezitím se to zdůvodnění třikrát během půlhodiny změnilo. Zjevně hledali důvod a neměli ho připravený.

Nemělo by odvolání proběhnout nějakou oficiálnější cestou?

Je to podle mě právně neplatné a stále jsem ještě ředitelem Fakultní nemocnice v Ostravě. Ale to je formálně-právní otázka. Pohled jiný je ten, že je to velmi nedůstojné, protože jak já, když jsem byl ministr, tak všichni moji předchůdci to dělali tak, že ředitele fakultní nemocnice přímo odvolával ministr nebo náměstek, aby to mělo nějakou štábní kulturu.

Způsob, jakým to pan ministr provedl, mi připadá velmi pod úrovní. Paní Vrbovská (odvolaná ředitelka Nemocnice Na Bulovce, pozn. red.) mi říkala, že k ní přišel nějaký úředník do kanceláře s papírem, takže ani ta formální stránka neodpovídá a trochu to svědčí o tom, jak to ministerstvo teď funguje.

Vy dnes ale v kanceláři nejste, je to tak?

Ne, nejsem. Jsem od včerejšího večera doma v posteli s chřipkou. Do kanceláře jsem napsal, že si beru volno, od pondělí pak nemocenskou, podle toho, jak se to bude vyvíjet. Ale jsem doma a o to víc mě to překvapilo.

Jak zatím probíhala komunikace nemocnice s panem ministrem od jeho jmenování?

S ministrem nulově. Já jsem pana ministra viděl naposledy, když jsem já byl m...

Číst dál zpravy.aktualne.cz