Nedostatek nových bytů? V Praze jich letos přibylo nejvíce za poslední čtyři roky

Praha - Ačkoliv se velká města při výstavbě nových bytů potýkají se zdlouhavým povolování staveb, v Praze se jejich výstavba v posledních šesti měsících zrychlila. Vyplývá to z nejnovější analýzy portálu Cenovámapa.org.

Z jejích čísle vyplývá, že od ledna do června šlo do prodeje vůbec nejvíce bytů za poslední čtyři roky. Podobně silné první pololetí zaznamenal portál v roce 2014.

Růst bytové výstavby potvrdil tento týden svými čísly také Český statistický úřad. Podle jeho nejčerstvějších dat stavební výroba posílila více než o desetinu a bytová výstavba se na tom podílela dokonce 12 procenty.

"Na pražský trh letos vstoupilo 80 projektů s byty a rodinnými domy, celkově jde o 3 359 jednotek," uvedl František Brož, analytik portálu mapujícího ceny nemovitostí. Většinu tvoří byty, projektů rodinných domů je necelá desetina. Za celý loňský rok se v Praze prodalo 5 500 nových bytů.

Do prodeje dalo nové rezidenční projekty celkem 54 společností. S přehledem nejvíce jich na trh poslal developer Finep, který svou nabídkou 532 bytů předčil i lídra trhu Central Group (méně než 400 bytů). Z městských částí měli lidé v uplynulých šesti měsících největší výběr novostaveb v Praze 5 a nejčastější velikostí byly dvoupokojové byty.

Většina nové nabídky přichází z navazujících etap rezidenčních čtvrtí, které developeři staví postupně, upozorňuje analytik Brož. Patří mezi ně třeba projekt Malý...

Číst dál zpravy.aktualne.cz