Maccabi je na úrovni Sparty a Plzně, říká kouč Slavie Šilhavý. Zvažuje nasazení uzdraveného Deliho

Praha - Na čtvrteční večer, kdy mistrovská Slavie vyzve v domácím prostředí v Edenu izraelský Maccabi Tel Aviv, momentálně upírají její hráči veškerou svou pozornost.

Zároveň ale slávisté dodávají, že blížící se nedělní derby samozřejmě vnímají. "Oba zápasy budou náročné, a navíc ve velmi rychlém sledu. Věřím ale, že to zvládneme, byť času na regeneraci moc není. Máme ovšem silný a široký kádr," myslí si trenér sešívaných Jaroslav Šilhavý.

Maccabi je na úrovni Plzně či Sparty

Sílu protivníka z Blízkého východu Šilhavý rozhodně nebere na lehkou váhu. Kouč mistrovského týmu z minulé sezóny varuje především před sílou islandského útočníka Vidara Kjartanssona, který by obraně domácích mohl zle zatopit.

"Jsou velice dobře organizovaní, je to podobný tým jako APOEL, v kvalifikaci ukázali, že umí hrát velice dobře i venku," nešetřil chválou slávistický trenér.

Slavia se podle jeho slov bude snažit hrát nátlakový fotbal s velkým množstvím standardních situací a míčů do šestnáctky soupeře. "Věřím, že nás fanoušci poženou. Maccabi bude zatím největší prověrka letošní sezony, jsou na úrovni Plzně či Sparty," dodává Šilhavý.

Sešívaní si před začátkem skupinové fáze Evropské ligy vytyčili ty nejvyšší cíle, tudíž postup. V jejich skupině nastoupí kromě Maccabi Tel Aviv ještě španělský Villareal a kazašská Astana. "Favoritem skupiny je Villareal, ostatní týmy se poperou o druhé postupové m...

Číst dál sport.aktualne.cz