Jaškin se vrací na evropské kluziště po šesti letech. Metr rozhodčích teprve poznám, říká

Pardubice - Jako první z hráčů s většími zkušenostmi z NHL se dnes připojil k české hokejové reprezentaci v přípravě na květnové mistrovství světa útočník Dmitrij Jaškin. Pětadvacetiletý účastník Světového poháru v Torontu z roku 2016 neváhal přijmout pozvánku i přesto, že mu končí dvouletá smlouva se St. Louis na dva miliony dolarů. Po zklamání v podobě neúčasti klubu v play off si chce Jaškin spravit chuť úspěchem v reprezentačním dresu.

"Vůbec jsem neváhal, ještě jsem nechtěl končit sezonu. Nebylo o čem přemýšlet," řekl novinářům Jaškin, který se na srazu v Pardubicích před Carlson Hockey Games dnes potkal pouze s jediným hráčem, který také okusil NHL - osmnáctiletým Filipem Chytilem z New York Rangers.

Postupně se budou zařazovat i další posily, které do nejlepší ligy světa v této sezoně zasáhly - útočníci Filip Chlapík z Ottawy, Martin Frk z Detroitu, Radek Faksa z Dallasu a brankář David Rittich z Calgary.

"Prošel jsem všechny výstupní prohlídky, absolvoval mítinky a všechno bylo dobré. Neměl jsem už za mořem žádné povinnosti, tak jsem se sbalil a přiletěl, abych se dal dohromady, zvykl si na posun. Prospělo mi to, jsem v Česku asi čtvrtý den. Cítím se lépe," pochvaloval si Jaškin.

Z týmu Blues vyrazil posílit národní tým sám, centr Vladimír Sobotka se z rodinných důvodů omluvil. "Narodila se mu dcera, musí zůstat tam. Má toho po sezoně taky dost, takže se musí dát doh...

Číst dál sport.aktualne.cz