Déčko se snaží politicky indoktrinovat děti, kritizuje školský výbor dětské Zprávičky

Praha - Sněmovní školský výbor se kriticky postavil k pořadu České televize Zprávičky na dětském kanálu Déčko. Na návrh předsedy výboru Václava Klause mladšího (ODS) přijal usnesení, podle kterého veřejnoprávní dětský program "čím dál častěji porušuje politickou neutralitu a zejména vykazuje snahu o politickou indoktrinaci dětí a mládeže, včetně dětí v předškolním věku".

Pro návrh usnesení hlasovali přítomní členové výboru za ODS, ANO a SPD Tomia Okamury, proti byli poslanci pirátů a ČSSD, řekl Klaus.

Generální ředitel ČT Petr Dvořák se, přestože byl pozván, jednání výboru nezúčastnil a zdůvodnil to snahou vyvarovat se spekulacím, které by mohly být vykládány jako snaha o zpolitizování vybraného pořadu nebo celého programu.

Usnesení zmiňuje část Zpráviček z 8. září, jež podle výboru "obsahuje propagandistické zprávy, které jsou zcela v rozporu s oficiální zahraniční politikou České republiky". "Část, která se týkala Izraele a Palestiny, byla v hrubém rozporu s českou zahraniční politikou," uvedl Klaus.

Pro Aktuálně.cz Klaus doplnil, že příkladů, kdy podle nich program Déčko porušil politickou neutralitu, předložil výbor více - neopíral se tedy jen o mediálně známý případ reportáže o školství v Izraeli a Palestině.

Krátká reportáž ve Zprávičkách informovala o tom, že školáci "na Izraelem okupovaném území Palestiny" se obávají, že je nebude mít kdo učit, protože USA omezily př...

Číst dál zpravy.aktualne.cz