Dahlgrenovu sebevraždu ve valdické věznici vyšetřuje i GIBS a Vězeňská služba

Valdice (Jičínsko) - Sebevraždu čtyřnásobného vraha Kevina Dahlgrena ve věznici Valdice vyšetřují kromě policie také Generální inspekce bezpečnostních sporů (GIBS) a vnitřní orgány vězeňské služby.

Totožnost mrtvého Američana a důvod jeho smrti policejní ani vězeňské orgány dosud nezveřejnily ani nepotvrdily. Královéhradecká krajská policie však uvedla, že ve věznici ve čtvrtek v podvečer zemřel pětadvacetiletý cizinec, a to bez cizího zavinění. ČTK má informaci o Dahlgrenově smrti ověřenou z dalších zdrojů.

"Při prvotním ohledání těla bylo předběžně vyloučeno cizí zavinění. Pro zjištění přesné příčiny smrti byla nařízena soudní pitva. Policisté v případu zahájili úkony trestního řízení," řekla mluvčí krajské policie Lenka Burýšková.

Mluvčí valdické věznice Eva Francová potvrdila pouze to, že ve čtvrtek vpodvečer ve věznici zemřel jeden vězeň. "Další informace vzhledem k vyšetřování zatím poskytovat nebudeme. Případ vyšetřují GIBS, policie a vnitřní orgány vězeňské služby," řekla Francová.

Za předčasnou označila otázku, zda bude vězeňská služba nějak měnit režim hlídání vězňů. "Probíhá vyšetřování a není stanoveno, že by došlo k pochybení. Je proto předčasné to komentovat či přijímat opatření v tom smyslu," uvedla Francová.

Mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová potvrdila dřívější informace policie, že jeden z vězňů zemřel ve věznici Valdice. Musí být podle ní provedena pitva...

Číst dál zpravy.aktualne.cz