Česko má dalšího prezidentského kandidáta. Tonda Blaník slibuje maximální minimální mzdu a máslo

Česko má dalšího prezidentského kandidáta. Tonda Blaník slibuje maximální minimální mzdu a máslo
Foto: magazin.aktualne.cz

Zatímco český internet žije především nadcházejícími volbami do Poslanecké sněmovny, zřejmě nejznámější internetový lobbista a recesista Tonda Blaník oznámil svou kandidaturu na prezidenta. Oznámil to na svém Facebooku společně s tvrzením, že českou politiku zná jako svoje boty.

Ve dvouminutovém spotu představuje svůj záměr společně s prověřeným týmem ve složení "Žížala" a Lenka. "Demokracie je ten nejhorší způsob vlády, jaký si umím představit. Až na to, že neexistuje žádný lepší," čte Tonda Blaník z připraveného textu.

Na prezidenta může kandidovat úplně každý

Herec Marek Daniel, který již tři roky představuje domnělého lobbistu ovlivňujícího veškeré české politické dění, si vzal na paškál různá politická hesla.

Například Trumpovo "Make America Great Again". Následují známé české verze Obamova sloganu "Yes, we can" či Kennedyho "Ich bin ein Berliner!". "To jsou citáty z internetu, chtěl jste, aby to znělo státnicky," odpovídá na výtku Blaníkův asistent.

Kromě jiného herec paroduje Babišovo vystupování na sociálních sítích. "Čau lidi! Taky máte dojem, že dneska může kandidovat na prezidenta úplně každej? Já teda jo. A proto jsem se rozhodl kandidovat taky," vysvětluje důvody Blaník.

Rádi volíte hulváty

"Z vlastní zkušenosti vím, že si rádi volíte za reprezentanty týhle země neotesance, hulváty a naprosto bezcharakterní prasata," dodává Marek Daniel alias lobbista Blaník.

V ...

Číst dál magazin.aktualne.cz