České tenistky budou hrát semifinále Fed Cupu s Němkami na jejich půdě

Minsk - Soupeřem českých tenistek v semifinále Fed Cupu bude Německo, které v Minsku vyhrálo nad Běloruskem 3:2. Hrát se bude 21. a 22. dubna na půdě soupeřek a pro Němky to bude odveta za prohrané finále této soutěže v Praze v roce 2014.

Bělorusky se musely obejít bez bývalé světové jedničky Viktorie Azarenkové, která kvůli soudu s bývalým partnerem o péči o malého syna prakticky přestala hrát tenis. Němkám také chyběly jejich nejlepší hráčky Angelique Kerberové a Julie Görgesová. Ze současného německého týmu je v první stovce jen Tatjana Mariaová na 57. místě.

Běloruské tenistky v loňském finále podlehly Spojeným státům. Teď se v Minsku opíraly především o Arynu Sabalenkovou, která vyhrála obě dvouhry. Za Německo po jednom bodu zařídily Tatjana Mariaová, která je ze současného týmu jako jediná v první stovce na 57. místě, i debutantka Antonia Lottnerová.

Za stavu 2:2 rozhodovala čtyřhra a v ní Anna-Lena Grönfeldová s Mariaovou porazily Sabalenkovou a Lidiji Morozovovou 6:7, 7:5, 6:4. Po dvou a půl hodinách proměnily pátý mečbol.

Češkám nevyšlo přání hrát doma s Běloruskem. Kapitán Petr Pála předpokládá, že Němky nasadí do semifinále silnější sestavu. "Raději bychom samozřejmě hráli doma, hlavně pro ty diváky holky Fed Cup hrají. Zastavit nás může kdokoliv, ale tohle je silný kalibr. Angelique hraje od začátku roku výborně, Görgesová měla druhý půlrok minulé sezony skvělý a...

Číst dál sport.aktualne.cz