Čekáme na obvinění, divím se, že ještě nepřišlo, říká Babišův advokát. Podá stížnost

Čekáme na obvinění, divím se, že ještě nepřišlo, říká Babišův advokát. Podá stížnost
Foto: zpravy.aktualne.cz

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš sice nadále křižuje v předvolební kampani republiku, ovšem musí myslet také na to, jak proti němu bude dále postupovat policie v případě Čapí hnízdo. Babiš, stejně jako jeho pravá ruka, Jaroslav Faltýnek, je po zbavení imunity sněmovnou v minulém týdnu vydán napospas policii.

"Čekáme, zda policie přijde s obviněním, ale zatím nic nepřišlo. Jelikož ale policie podala žádost o souhlas s trestním stíháním současné Poslanecké sněmovně, obvinění předpokládáme," sdělil Aktuálně.cz Michael Bartončík, který zastupuje Babiše, přičemž jeho bratr Josef Bartončík "bdí" nad Faltýnkem. "Od okamžiku doručení žádosti o vydání do sněmovny se této věci věnujeme s maximálním nasazením a samozřejmě se s klienty pravidelně setkáváme," potvrzuje Michael Bartončík.

Dvojice advokátů s oběma politiky probírají ze všeho nejvíce obhajobu, s kterou by vyšli vzápětí poté, co by policie poslala usnesení o zahájení trestního stíhání.

"V případě, že můj klient obdrží usnesení o zahájení trestního stíhání, lhůtu využijeme a stížnost podáme," avizuje Michael Bartončík. Kdy ale obvinění přijde, nikdo netuší. Babiš a Faltýnek jsou sice bez imunity, a tak může obvinění přijít kdykoliv, zároveň se ale může dozorový státní zástupce obrátit na policii, aby ještě v celé věci učinila další úkony - aniž by zatím Babiše a Faltýnka obvinila.

Už nebudu nic říkat, nechci nikoho ovl...

Číst dál zpravy.aktualne.cz