Babiš: Dohodu se Zemanem nemám, nejsem Topolánek

Hostem pořadu TV Barrandov Aréna Jaromíra Soukupa byl předseda vlády České republiky Andrej Babiš. Ten odpovídal na dotazy, které se týkaly hlasování o důvěře vlády, blížící se prezidentské volby, ale také ekonomické situace země a kauzy Čapí hnízdo. Ke slovu se tradičně dostali i diváci, kteří chtěli znát odpovědi na své otázky.

"Pane předsedo, myslíte si, že zítra dostanete důvěru?" zeptal se hned v úvodu moderátor pořadu a generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup. "Moc to nevidím," přiznal Babiš a pokračoval: "My jsme se snažili se všemi jednat, ale oni nás kategoricky odmítli. Kromě tedy komunistů, ti nám dali na papír programové změny, které by si přáli. Dokonce jsem si nedávno přečetl na iDnes, že se málo snažím."

Předseda vlády vysvětlil, že se pokusí poslance přesvědčit zejména programem. A hned vytáhl velké téma, které zajímalo diváky v sále zvláště zaujalo: důchody. Záhy se debata se rozjela...

"My se jim chceme hodně věnovat. Jsou hodně mizerné a nízké. Musí se dramaticky navýšit. Zaplatí Bakalovi nájem, koupí si léky a už jim nic nezbude, takhle to dál nejde," vysvětlil Babiš. Dodal, že je na důchod připraveno 430 miliard korun. Připustil však, že měsíční navýšení důchodů bude přibližně o 450 korun, což diváci přijali s nelibostí.

"Myslíte si, že seniorům pomůže 450 korun? Vždyť je to málo," reagovali přihlížející. Babiš odvětil, že si je vědom toho, že to n...

Číst dál tyden.cz