Babiš 2018 popřel Babiše 2013. Zemanovi nemohl přijít na jméno, ale vybrousil se z toho

Před pěti lety, 10. ledna 2013, Andrej Babiš v rozhovoru pro web Česká pozice prohlásil: "Miloš Zeman, jehož průzkumové agentury považují za jednoho z hlavních favoritů, je pro mě pokračovatelem Klausovy éry. Je to kandidát, který by si prezidentskou kandidaturou pouze léčil ego, jako prezident by dál rozděloval společnost. Z Hradu by se za jeho prezidentství stalo opět mocenské centrum, v němž by měl hlavní slovo lobbista Miroslav Šlouf a další kontroverzní osoby spjaté se Zemanovou politickou kariérou."

Ukázalo se, že až na toho Šloufa, kterého vypudili Martin Nejedlý a Vratislav Mynář, šlo o trefnou prognózu. Ve čtvrtek odpoledne, den před další prezidentskou volbou, se z ní Andrej Babiš musel vybrousit. Protože oznámil, že bude volit Zemana.

Řekl o něm, že sice polarizuje společnost, ale nekrade. Také že je to silná osobnost, "nebojí se říct názor", "bojuje za zájmy podnikatelů" a "nežije z politiky, ale pro politiku." Připustil, že "by bylo dobré, kdyby více spojoval a nerozděloval" a že se "v minulosti negativně vyjadřoval k jeho spolupracovníkům".

A to je tak asi všechno. Šlo to hladce. Paměť totiž hraje ve volbách čím dál tím menší roli: u voličů i u politiků.

V lednu 2013 Andrej Babiš kromě odmítnutí Miloše Zemana vyzdvihl, že jsou dva kandidáti, kteří "nejsou spjati s politikou a morálně jsou čistí: Táňa Fischerová a Vladimír Franz". Vážně, je to pravda. A dodal: "...

Číst dál nazory.aktualne.cz